Subscribe Now
Trending News
İyilik Sağlık, Cinsel Sağlık, Cinsellik ve Uyku, İyi Uyku Sohbetleri

Uykusuzluk seks hayatını etkiler mi?

Uyku kalitesi eşittir sağlıklı bir cinsel yaşam… Bu çıkarımı yapmak için elimizde pek çok bilimsel veri var. Özellikle uykusuzluk, sebebine bağlı olarak cinsel sorunlara yol açabilen önemli bir etken. Aklımıza takılan her şeyi, cinsel fonksiyon bozuklukları tedavisinde ilk akla gelen isimlerden biri olan üroloji uzmanı Prof. Dr. Halim Hattat’a sorduk.

İyilik Sağlık, Yoga & Meditasyon

Ayurvedik yatak odası temizliği

Yatak odası düşünmenin, giyinip süslenmenin, bir şey yemenin, okumanın ve ekranların yeri değildir. Yatak odası, yalnızca uykunun mabedidir. “Yiyip içmeyi erkenden kestiğim, 22.30’da yatağa girdiğim ve hatta yatmadan evvel meditasyon yaptığım halde yine de iyi uyuyamıyorum” diyenlerin yapmaları gereken tek şey, belki de yatak odalarında bahar temizliğine girişmektir.

İyilik Sağlık, Yoga & Meditasyon

Gelin canlar ‘Yin’ olalım

Bazen akşam olup eve gelince, tüm gün bir şeyler başarmak için çabaladığını, oradan oraya koşturduğunu, aldığını-verdiğini, gittiğini-geldiğini ve tüm bu koşturmaca içinde belki yemek yemek ya da su içmek gibi temel canlılık gereksinimlerini bile unuttuğunu fark ediyorsundur. Öyleyse bu yazının senin için küçük bir çözüm fısıldamasına izin verir misin?