iyiuykuiyihayat.com Yatsan’ın yaşam tarzı sitesidir
Subscribe Now
Trending News
Hayati Şeyler, Seyahat / Doğa

Her yönüyle iklim krizi

Dünyamız, bize sunduklarının değerini geç anladığımız; bizi, bizden öncekileri, bizden sonrakileri besleyen, büyüten, yaşatan gezegenimiz. “Benden sonra tufan” demeyecek herkes için iklim krizini, dünyanın nasıl bu hale geldiğini, geleceğimizi masaya yatırıyoruz.

Genel, Hayati Şeyler, Seyahat / Doğa

Amalfi’de lezzetli gezi

İtalya’nın Amalfi kıyıları, tüm dünyanın deniz ve yat turizminin gözbebeği. Ama pek farkında olunmayan bir şey daha var: Bu rota gastronomi açısından da benzersiz! Tatilinizi Sorrento, Positano, Amalfi, Capri güzergâhına planlıyorsanız dünyada en çok Michelin yıldızı kazanan şefin yetiştiği Vico Equense bölgesini de atlamayın derim. Peki başka nerelere gidecek, neler yiyeceksiniz? Mükemmel bir mönü formatında, tek tek anlatıyorum…

Hayati Şeyler, Seyahat / Doğa

Kurtarılmış serinlik kaynaklarına sığının!

Anadolu Yakası’nda dalgalarla diz dize oturacağınız bir köşe… Avrupa Yakası’nda Boğaz’a nazır, kendi halinde bir kahve… Ankara’nın göbeğinde yemyeşil bir gizli vaha… Bodrum’da ferah bahçesiyle yeni nesil bir kütüphane… Kazdağları eteklerinde büyüleyici bir kuytu… İşte sıcak yaz günlerinde serinlemek için 5 şahane kaçış noktası!

Hayati Şeyler, Seyahat / Doğa

2021’de Avrupa’da nereye gidelim?

Avrupa’da turizmi teşvik etmeye adanmış seyahat sitesi European Best Destinations, 2009’dan beri gezmeyi sevenlerin bir numaralı adresi. Üstelik bu seçki son derece güvenilir çünkü arkasında dünya çapında bir oylama sistemi var. Her yıl olduğu gibi bu yıl da 190’dan fazla ülkeden yüz binlerce kişi oy kullanıp şehir, plaj, kültür, gastronomi, aileler ve sevgililer için Avrupa’nın en iyi destinasyonlarını belirledi bile. Gelin, birlikte bakalım.