Biten ayın son ve gelen ayın ilk haftası dizi film izlemeyi sevenler için en güzel zamanlardır. Birçok dijital yayın platformu kataloglarına yeni filmler ekler, dizilerinin yeni sezonlarını yayınlar. Netflix bunların başında geliyor. Son dönemde Netflix Türkiye’ye eklenen ve yakında eklenecek içeriklerden sıkı bir liste hazırladık. Şimdiden ajandanızda işaretleyin.

  1. Downton Abbey The Movie

Crawley ailesiyle geçen 6 sezonun ardından, ‘Downton Abbey’nin 2019 yapımı filmi de Netflix Türkiye kütüphanesinde yerini aldı. Dizinin verdiklerinden memnun kaldıysanız filmden de aynı tadı alacaksınız. Aynı tempo, aynı kostüm dizaynı ve elbette aynı Maggie Smith! Özel oyuncu kadrosuyla 2022’de gelecek yeni filminden önce ayaklarınızı uzatıp İngiliz aksanına doyabilirsiniz.

  1. Blood&Water (2. sezon)

İlk sezonuyla ciddi bir hayran kitlesi edinen Güney Afrika yapımı dizinin ikinci sezonu da Netflix’te yerini aldı. Cape Town’dan bir genç kız, bir partide ablası olduğunu düşündüğü biriyle tesadüfen karşılaşıyor. Doğar doğmaz kaçırılan ablasının o olup olmadığını öğrenmeye çalışırken, bolca gençlik ve ergenlik entrikasına da dalarak esas kızımız Puleng’in macerasına eşlik etmeyi sürdürebilirsiniz.

  1. The Chestnut Man

Kuzey Avrupa’dan gözümüz kapalı tercih edeceğimiz yapımlar elbette gerilim dizileri. Danimarka yapımı ‘The Chestnut Man’ iki dedektifin korkunç bir cinayetin peşinden gitmesini anlatıyor. Kestaneden yapılmış bir heykelcikten yola çıkıp politikacıların ailesine kadar uzanan yol hayli gizemli ve gergin. Dizi ilk sezonuyla 29 Eylül’de Netflix’te olacak.

  1. Friendzone

“Dizi çok uzun, çok da gerilimli; yok mu şöyle eğlenceli bir film” diyorsanız 29 Eylül’de sizin için Netflix’e şahane bir film geliyor: Fransa yapımı romantik komedi ‘Friendzone’… Âşık kahramanımız Thibault ve âşık olduğu Rose arasındaki kıvılcımların büyümesini beklerken izleyicisini de bu sürece dahil eden bir film. Sonuçta, hangimiz reddedilmedik ki?

  1. Luna Park

“Dizi olabilir ama beni öyle İskandinav soğuğuna götürmeyin” diyenler için İtalya’dan sıcak renklerimiz de var. ‘Luna Park’ ilk sezonuyla 30 Eylül’de yayına giriyor. 1960’lı yıllarda Roma, özgür ruhlu bir kadın karakter, sirk dünyası, saklanan sırların ortaya çıkması ve muhteşem renkler… Şimdiden listelerinize ekleyebilirsiniz.

  1. Seinfeld

“Şimdiye dek izlediğiniz en iyi sitcom ne” sorusuna herkes farklı cevaplar verir. Ama ‘Friends’, ‘How I Met Your Mother’, ‘The Office’ ve daha birçok dizi adının geçtiği sohbetlerde en çok zikredilenlerden biri kesinlikle ‘Seinfeld’dir. Ünlü dizi 1 Ekim’de Netflix Türkiye kataloğuna ekleniyor. Jerry Seinfeld’in büyük dehasından çıkan 100’ün üzerinde bölüm. Daha önce izlemediyseniz hemen, izlediyseniz tekrar başlamanın tam sırası.

  1. The Guilty

‘Seinfeld’le yeterince gülüp eğlendiyseniz akşamınızı şenlendirecek bir de macera filmimiz var. 1 Ekim’de yayına girecek olan Netflix orijinal filmi ‘The Guilty’, başrolündeki Jake Gyllenhaal’la daha başından kalite vaat ediyor. 911 operatörü olarak çalışan sorunlu bir dedektifin, çağrı merkezini arayan zorda kalmış bir kadını kurtarmaya çalışmasının hikâyesi çok gerilimli. Üstelik Gyllenhaal ve gece dediğimizde aklımıza hemen ‘Nightcrawler’ı da getiriyor.

  1. You (3. sezon)

İlk iki sezonuyla büyük bir hayran kitlesi edinen ve fenomen haline gelen dizinin 3’üncü sezonu 15 Ekim’de başlıyor. Aşkla saplantı arasındaki farkın ne kadar önemli olduğu gerçeğini sarsıcı bir şekilde öğrendiğimiz ‘You’ nefret edilen bir ana karakter yaratmayı da başardı. Penn Badgley’i ‘Gossip Girl’den sonra tekrar suyun üzerine çıkaran yapıma henüz başlamadıysanız 15 Ekim’e kadar ilk iki sezonunu da bitirebilirsiniz.

  1. Army of Thieves

Biraz uzak bir tarihte de olsa yayına girmesini gün sayarak bekleyebileceğimiz bir filmle bitirelim. ‘Army of Thieves’, son dönemde büyük ilgi çeken ‘Army of Dead’in öncesini anlatıyor. Gizemli bir kadın Avrupa’nın birçok yerindeki son derece güvenli kasaları açmak için banka memuru Dieter’dan yardım istiyor. Özellikle başrollerden Nathalie Emmanuel’i ‘Game of Thrones’tan hatırlayanlarda beklenti büyük.