iyiuykuiyihayat.com Yatsan’ın yaşam tarzı sitesidir
Şimdi Abone Ol
Trend Haberleri

Şehre Dönüş

Yatsan
Ayın Teması, İyi Hayat, Popüler Kültür, Şehre Dönüş, Şehre Dönüş / Küçük Kaçamaklar, Sevgi Bağları

Eşinizle bağlılığı artırmanın en kolay yolu

Şehre dönmek demek, şehrin koşturmacadan başka hiçbir şeye izin vermeyen o deli temposuna da dönmek demek. Bu öyle bir tempo ki, en yakınımızdaki kişiyi ihmal etmemize, nihayetinde aradaki bağların büyük yara almasına kadar giden olumsuz sonuçları oluyor. Ama yeni bir araştırmaya göre çok basit bir teknikle akışı tersine çevirmek mümkün.

Yatsan
Ayın Teması, Doğaya ve Doğala Dönüş, Genel, İyi Hayat, Popüler Kültür, Sağlıklı Yaşam Merkezi, Şehre Dönüş, ...

Evinizdeki 9 gizli hastalık sebebi

Zehirli kimyasallar ve sağlığınıza zararlı birçok madde, siz hiç şüphelenmeden evinizin herhangi bir yerinde saklanabilir. Evdeyken sık sık boğaz ağrısı, burun tıkanıklığı, baş ağrısı, mide sorunları veya halsizlik yaşıyor musunuz? Belki de hepsinin nedeni hiç ihtimal vermediğiniz bazı eşyalar veya ihmal ettiğiniz bazı kurallardır. Gelin, öğrenelim.

Yatsan
Ayın Teması, İdeal Uyku, İyi Uyku, Mart: Uyku Ayı Sakin Kalma Rehberi, Şehre Dönüş, Şehre Dönüş / Küçük Kaçamaklar, Sonbahar Dinginliğinde Uyuyalım Arkadaşlar...

Uyku dostu 7 atıştırmalık

Yazın vaktimizin çoğunu dışarıda geçirmek isteriz. Dolayısıyla hem buzdolabımızla hem de erzak dolabımızla ilişkimiz sınırlıdır. Ama artık şehre dönüyoruz. Bu kez dolapların boşluğunu fırsat bilip uyku dostu gıdalarla doldurmayı deneyin. İşte uykuyu teşvik eden atıştırmalıklar…

Yatsan
Ayın Teması, Çocuk ve Uyku, E Bebeğime, Şehre Dönüş, Şehre Dönüş / Küçük Kaçamaklar

Okula dönüş için ipuçları

Anne-babalar bilir; çocukların okul başarısı için iyi uyku şarttır. Çünkü ancak kaliteli uyku sayesinde ruh halleri iyileşir, odaklanma becerileri ve bilgileri akılda tutma becerileri gelişir. Yani uyku, öğrenmenin önemli bir parçasıdır. Şehre dönüşün önemli bir parçasını oluşturan okula dönüş için bilmeniz gerekenleri sıralıyoruz.

Yatsan
Ayın Teması, İyi Hayat, Popüler Kültür, Şehre Dönüş, Şehre Dönüş / Küçük Kaçamaklar, Yenilenme Zamanı

Yaz sonu depresyonu nasıl atlatılır?

Hüzün ve mevsimsel depresyonu sadece kışla ilişkilendirmek doğru değil. Lana Del Rey’in meşhur ‘Summertime Sadness’ şarkısındaki tanıdık hissiyat, en çok da şu sıralar, yani yaza veda etmeye hazırlandığımız günlerde yakalıyor. Nasıl baş edebileceğimizi anlatıyoruz.