Pandemi, o bayıldığımız seyahatleri böldü ama az kaldı. Yakında hepsi bitecek, yine özgürce gezeceğiz.
Yani siz en iyisi bu ipuçlarını şimdiden aklınızın bir köşesine yazın.

Yatsan

1.Ergonomik destek

Otelinizin size vücut yapınızı destekleyen yatak ve yastık seçenekleri sunmasına dikkat edin. Özellikle boyun ve sırt ağrınız varsa kendi yastıklarınızı götürmeyi de ciddi olarak düşünün. 

2.Sessiz ortam

Kaldığınız odanın sessiz bir uyku ortamı sağladığından emin olun. Olası rahatsızlıkları önlemek için asansörlerden uzak bir oda isteyin. Yine de fazla gürültü veya rahatsız olduğunuz başka şeyler varsa başka bir odaya geçip geçemeyeceğinizi sorun.

3.Yatağın biricikliği kuralı

Otel odanızdaki yatağınızı da tıpkı evdeki yatağınız gibi sadece uyumak için kullanın. Yatakta okumak, çalışmak veya yemek yemek uyumayı zorlaştırabilir çünkü vücudunuz yatağı bu aktivitelerle ilişkilendirir.

4.Yol ağırlığı

Yolculuktan ya da gittiğiniz yerden alacağınız zevk ne kadar büyük olursa olsun yolun kendisi başlı başına yorucu bir şeydir. Özellikle ertesi gün yola çıkacaksanız yatmadan önce büyük öğünlerden uzak durun. Hafif ve sağlıklı yiyeceklere yönelin, alkol ve kafein işine ise hiç girmeyin.

5.Karanlıkta kalın

iyiuykuiyihayat.com’daki bilgilendirici yazılar sayesinde ışığın iyi bir uyku üzerindeki etkisine artık hâkimsiniz. Çoğu otel odasında da uyku kalitesini artırabilmek için ışığı kesen karartma perdeleri bulunuyor. Ama siz yine de rezervasyonunuzu yaptırmadan önce sorarak emin olun.

Otel yerine bu rahatlığı evinizde yakalamak isterseniz Yatsan’ın otel ürünleri sayfasına göz atın ve ürünleri keşfedin.