Evde daha çok vakit geçirmeye başladığımız, aynı şeyleri görmekten sıkılıp değişim için gıdıklandığımız, yeni seneye yenilikler yaparak hazırlanmaya karar verdiğimiz o ay, bu ay! Üstelik her yılsonuna doğru güncellenen yeni dekorasyon fikirleri hazır. Ama çokça seçenek arasında, nereden başlayacağınıza karar vermek zor olabilir. Kolaylaştırmak için burcunuz rehberliğinde bir tura çıkıyoruz.

KOÇ ♈️

Dış mekânları içeri taşıyın

Macera sever bir karaktere sahip olan Koç için, içeride kapalı kalma düşüncesi zorlayıcı. Ne de olsa onlar en çok dünyayı yeniden keşfetme fırsatını özlüyor. O halde en iyisi sonbahar dekoru, doğal dokular, doğa temalı tonlar ve hatta bitki grupları aracılığıyla dış mekânı ayağınıza getirmek. Dekorasyonda bol bol balkabağı, fener ve sarı yapraklar gibi şenlikli sonbahar vurguları kullanarak yarattığınız ortamdan hiç çıkmak istemeyebilirsiniz.

BOĞA ♉️

Anahtar kelimeniz, örgü

Boğa’yı anlatan kelimeleri hepimiz biliyoruz: Rahatlık, konfor, keyif… Bunlara mevsimin gereği olan sıcaklık hissini de katarsanız en kestirme dekorasyon fikrine de hemen ulaşıyorsunuz. Kalın ama salaş örgü dokular sıradan bir eve bile anda sınıf atlatır. Büyük, lalettayin dokunmuş battaniyeler, kocaman saç örgülü örtüler, yastıklar ve çok uzaktan bakıldığında bile rahatlık diye neredeyse çığlık atan yatak örtülerini bir araya getirdiniz mi tamamdır…

İKİZLER ♊️

Her yere bitki ve mum

Her şeyden önce elimizde sonbaharın doğal dekoru balkabağı ve yapraklar var. Bu sihirli ikiliyi dekorasyonda kullanmanın birçok yolu bulunuyor. Bunlara sonbahardan ilham alan kokuları eklediğinizde ortaya çıkan ortamın etkileyiciliğine, kendi eviniz olduğu halde, inanmakta güçlük çekebilirsiniz. Esnekliği ve bir şeyleri değiştirmeyi seven tarzınızla, tek bir renk veya stile bağlı kalmak gibi sıkıcılığa kapı açan tuzaklara düşmeyeceğinizi de biliyoruz. Yani yeniden düzenleyebileceğiniz, sık sık oynayabileceğiniz çok sayıda küçük öğeyle muhteşem bir alan yaratacağınız kesin.

YENGEÇ ♋️

Mutfak, mutfak, mutfak!

Pandemiyle beraber iyiden iyiye hız kazanan kırsala ya da sahil kasabasına yerleşme fikrini gerçeğe çevirenler ya da listesinin ilk sırasına yazanlar arasında bir anket yapsak muhtemelen en çok Yengeç burcuyla karşılaşırız. Genel olarak ev seven ve huzur arayan bu burç için en önemli alan mutfaktır. Hele de bu senenin trendleri gibi küçük sahil ya da country tarzı köy evi kafasıyla dekore edilmiş mutfaklar söz konusuysa onları kimse kolay kolay dışarı çıkaramaz. Geçen yılın sevdiklerimizi tekrar bir araya toplayıp neşeli sofralarda bir araya getirme konusunda iyice gaza getirdiği de düşünülürse estetik tercihlerinizi evdeki tek bir alana odaklamak daha da mantıklı gelebilir. Rustik dekorasyon seçeneklerini değerlendirmek, imkânınız varsa yeni mutfak dolapları yaptırmak gibi yenilikler için harekete geçme zamanıdır.

ASLAN ♌️

Kadife devrim

Kadifenin kendiliğinden gelen lüks dokunuşu bu sezon bir kez daha yükselişte. Özellikle de mürdüm, zümrüt, lacivert, bordo gibi tok ve zengin renklerle eşleştiğinde… Rahatlık vaat eden dokusu, diğer sonbahar dekorasyonu aksesuarlarıyla mükemmel bir şekilde birleşiyor. Aslon burcunun lüksü seven, ihtişama önem veren hali de devreye girdiğinde çember tamamlanıyor. Kanepeden koltuğa, kırlentten pufa çekinmeden kullanıp kendinizi gösterişli bir yumuşaklığın kollarına atabilirsiniz.

BAŞAK ♍️

Sıcak renkler, toprak tonları

Turuncu, kırmızı, sarı tonları yarattıkları sıcak havayla her zaman dekorasyon trendleri listelerinde yer alır. Bu sene onlara bolca toprak renkleri ekleniyor. Önce zümrüt veya ördekbaşı yeşilinin derinliğini, kahverengi tonlarının zenginliğini, sonbahar dekorasyon sahnesinin vazgeçilmezleri beyaz ve bejleri bir araya getirin. Sonra bu doğal renkleri canlandırmaya yardımcı olacak sıcak renk patlamalarından yararlanın. Başak burçlarının detaylara önem veren yapısı sayesinde bu tonları dekor temanıza uydururken hiçbir sorun yaşamayacağınızı garanti ederiz.

TERAZİ ♎️

Renginiz gülkurusu, başrolünüz makrome

Terazi demek, estetik bir bakış, tasarıma önem veren bir göz demek. Bulunduğu ortama sakin ve dengeli bir şıklık katan gülkurusu bu sonbahar tüm gücüyle geri döndü ve tarzınıza çok uygun alanlar yaratabilmeniz için emrinize hazır. Evinizde sıcak bir renk paletiniz varsa ve küçük dokunuşlarla yeni bir yola girmek isterseniz de bu rengin süper gücünden yararlanabilirsiniz. Bohem ev dekorasyonu stilleri parlamaya devam ederken makromeler de bu yıl biraz daha öne çıkıyor. Tavandan sarkıtabileceğiniz saksılıklar, duvar süsleri, hatta mobilyalarda ya da kırlentlerde yer verebileceğiniz küçük detaylar dahil olmak üzere etrafı makromelendirin.

AKREP ♏️

Yine mi güzeliz, yine mi çiçek?

Çiçeklerin sadece bahar ve yaz için olduğunu kim söylüyor? O kadar bereketli olmasa da sonbahar ayları da çiçeklerle birlikte anılmayı hak ediyor. Kuru ya da taze aranjman ve buketler, Akrep burcunun yer yer karanlık olmaya müsait ruhunu canlandırmak için hazır. Ama huylu huyundan vazgeçmek zorunda da değil tabii. Koyu renkli buket ve dekoratif öğeleri siyah duvar kâğıtlarıyla buluşturup tıpkı bir sanat eseri gibi dramatik ama canlı düzenlemeler yaratabilirsiniz. Drama ve ambiyansın mükemmel karışımı, her ikisine olan sevginiz de göz önüne alındığında, sizin için ideali oluşturacak.

YAY ♐️

Bohem şıklık sizin işiniz

Boho-chic yani bohem şıklık, özgürce yaşamayı tercih eden ve biraz eksantrik bir çizgiye sahip olanların tercih ettiği bir tarz. Farkındaysanız, az önce sizi tarif ettik! Taş, kum, toprak gibi doğal tonlardan oluşan renk paletine yakut, zümrüt, safir, kehribar gibi mücevher tonları ekleyin. Sonra da tüm bunları metalik vurgularla buluşturun. Farklı kumaş, doku türleriyle başka başka stilleri bir araya getirin, eski mobilyalara kucak açın. Korkmayın çünkü ipin elinizden kaçtığını, beş benzemezin bir araya geldiğini düşünürken kısa sürede mükemmel bir tarza gittiğinizi göreceksiniz. İsterseniz, daha belirgin bir sonbahar vurgusu için yaprak gibi doğayı hatırlatan çeşitli unsurlar da ekleyebilirsiniz.

OĞLAK ♑️

Vintage stiller

Ne demişler: Bozuk değilse tamir etme! İyi Uyku İyi Hayat olarak rüstik ve doğal dokulara sevgimiz sonsuz. Bu sonbahar trendlerinde bizi de sevindirecek şekilde, modern yerine vintage stillerin daha güçlü bir şekilde öne çıktığını görüyoruz. Zamansız şeylere olan sevgileri göz önüne alındığında, Oğlak burcunun da uyum sağlamakta zorlanmayacağı bir trend bu. Eski kumaş ve stillerin yanı sıra doğal olarak eskimiş, kararmış, tabiri caizse yaşanmışlık taşıyan mobilya ve aksesuarlarla rüstik bir ortam yaratmayı deneyin.

KOVA ♒️

Retro füzyon

Her zaman farklı bir şeyler denemek isteyen Kova burcu için en kestirme yol retro füzyon konsepti. Yani retro tarzı güncel malzeme ve stillerle buluşturup geleneksel görünümlü ama modern bir ortam yaratma sihirbazlığı. Renk paleti için çıkış noktanız 70’ler, ilham kaynağınız art deco olsun. Dokumalarda kadife ve retro desenler de kullanınca tamamladınız demektir. Çoğu insan bu tarzı belirsiz veya dengesiz bulduğu için bu konuda cesur davranamayabilir ama siz kesinlikle onlardan değilsiniz.

BALIK ♓️

Bir kuşak geri saralım

Hayalperestliğiyle nam salmış bir burcun mensubu olarak, son dönemde iyice kafanız bulutlarda geziyor, geçmişi özlüyor olabilirsiniz. Ama geçmiş dediğimizi çok da uzaklarda aramayın, bahsettiğimiz yer hepi topu 20 yıl öncesi. Sizi rahatlatacak dekorasyon trendi ilhamı milenyal kuşaktan alıyor. Yani 90’ların sonu ve 2000’lerin başındaki yeni disko çağından. Hafif pastel renkler, maksimalist galeri duvarları, retro pop sanat malzemeleriyle yeni binyıla girerken taşıdığımız umutları evinize geri çağırın. Bir aynalı disko topu yerleştirip dönem müziklerini de açtınız mı kendinizi çok iyi hissedeceğinizi garanti ederiz.