iyiuykuiyihayat.com Yatsan’ın yaşam tarzı sitesidir
Şimdi Abone Ol
Trend Haberleri

Yeni Başlangıçlar

Yatsan
İyi Uyku, Ayın Teması, Bahar, Bahar Uykusu, İdeal Uyku, Mart: Uyku Ayı Sakin Kalma Rehberi, Sonbahar Dinginliğinde Uyuyalım Arkadaşlar, ...

İyi hayatın tek şartı: İyi uyku

Günlük yaşamda sağlıkla ilgili verilerimizden bilişsel düzeyimize ve ruhsal durumumuza kadar hemen her alanı etkileyen uyku düzeni, ileriki yıllarda ortaya çıkabilecek hastalık risklerimiz için de belirleyici. Peki uzun vadede uyku yoksunluğunun nelere yol açabileceğini biliyor muyuz? Nöroloji ve uyku bozuklukları uzmanı Prof. Dr. Murat Aksu’dan öğrendik.

Yatsan
Ayın Teması, Bahar Uykusu, İdeal Uyku, İyi Uyku, Sonbahar Dinginliğinde Uyuyalım Arkadaşlar, Uyku Evreni, Yeni Başlangıçlar...

10, 60, 120 saniyede nasıl uyunur?

Uykuda geçirebileceği zamandan daha fazlasını uykuya dalmak için çabalayarak harcayanlar online mı? Yeni yıla eski dertlerinizi de götürmek niyetinde değilseniz vücudunuzu güvenli kapatma moduna getirmek için deneyebileceğiniz bilimsel hilelerle başlayabilirsiniz.

Yatsan
İyi Hayat, Ayın Teması, Her Şeye Yeniden Başlıyoruz, Popüler Kültür, Uyku Evreni, Yeni Başlangıçlar, Yeni Yıl, ...

İyi uyku için 15 yeni yıl kararı

Yeni seneye yeni kararlarla girmek âdettendir. Ama bu sefer orada kalmayıp tüm hayatınızı güzelleştirecek adımlar atabilirsiniz. Tabii ki uyku alışkanlıklarınızı sağlıklı bir bakış açısıyla gözden geçirerek… Birlikte başarmak için size pratik bir liste hazırladık.

Yatsan
Ayın Teması, Aşk, İdeal Uyku, İyi Uyku, Şehre Dönüş, Sonbahar Dinginliğinde Uyuyalım Arkadaşlar, Uyku Arkadaşlarım, ...

Uyku sevdiren oda için 7 ipucu

Kaliteli uyku için her şeyden önce ideal uyku ortamı oluşturmak gerek. Tabii bu yolda seçimlerinize yön verecek çeşitli unsurlar bulunuyor. yatak odanızın genel tasarımından yastık kılıfına kadar her şey bunlara dahil. Aydınlatıcı yazılarımız sayesinde Yatsan’dan size en uygun yatağı zaten seçtiğinizi kabul ediyor, sizi tamamlayıcı unsurlarla uykuyu sevdiren bir yatak odası oluşturmanın temel kılavuzuna davet ediyoruz.

Yatsan
Ayın Teması, Popüler Kültür, Röportajlar, Uyku Evreni, Yeni Başlangıçlar

Uykuda kilo verebilirsiniz!

İyi haber: Bazı kilit şeyleri doğru yapmayı becerebilirsek uyurken bile kilo verebiliyoruz. Çünkü uyku kalitesi ve fazla kilolar arasında epey yakın bir ilişki var. Dijital mecralarda geçirdiğimiz sürenin artmasına paralel olarak her zamankinden daha çok uykusuz kaldığımız ve daha fazla kilo aldığımız bu dönemde yapabileceklerimizi iç hastalıkları uzmanı Dr. Ayça Kaya’ya sorduk.

Yatsan
Ayın Teması, Evdeyiz, İyi Hayat, Şehre Dönüş, Soğuklar, Yeni Başlangıçlar, Yeni Yıl...

12 adımda bir oda nasıl tasarlanır?

Sıfırdan bir alan tasarlamak, profesyonel olmayan çoğu insan için göz korkutucu. Buna dekorasyonun bir sanat olduğunu, farklı bir bakış ve estetik yatkınlık gerektirdiğini, tasarımda kesin kurallar olmadığını ekleyince her şey daha da zorlaşabilir. Başlamak için bir yol haritası arayanlar için bir rehber hazırladık.