Bahar, yenilenmek için büyülü bir zaman. Bu güzel mevsimin mutlu ve renkli titreşimlerinin tadını çıkarırken, kendinize soruyor olmalısınız: Bunu nasıl daha sağlıklı hale getirebilirim? Gelin, anlatalım…

Yatsan

1. Kendinize Zaman Ayırın 

Günlük hayatın koşuşturması ruh sağlığınıza zarar mı veriyor? Bahar, kendinize zaman ayırabileceğiniz ve sağlığınıza odaklanabileceğiniz bir zaman dilimi. Yeniden şarj olmanıza, sıfırlanmanıza yardımcı olup tazelenmiş bir şekilde hayata geri dönmenizi sağlayabilir. Üstelik bu sadece doğada yürüyüş yapmak, yoga yapmak veya kitap okumak için biraz zaman ayırmak kadar basit olabilir. Hiç ummadığınız kadar hızlı bir şekilde stresi azaltabilir, odaklanmanızı artırabilir, genel zihinsel ve fiziksel sağlığınızı iyileştirebilirsiniz. Kendinize zaman ayırmak, yeni mevsimden en iyi şekilde yararlanabilmek için motive, üretken ve yaratıcı kalmanızı sağlar.

2. Daha Fazla Egzersiz Yapın

Bahar daha fazla egzersiz yapmak için de mükemmel bir zaman. Fiziksel aktivite, hem fiziksel hem de zihinsel sağlığınızı iyileştirmeye yardımcı olur. Düzenli egzersiz yapmakla ilgili sorunlarınız varsa yoga ve meditasyon gibi nispeten sakin etkinlikleri deneyebilirsiniz. Ama tabii mevsimin hepimizi canlandıran hediyesi açık havanın heyecanı ve eğlencesi hiçbir şeyde yok, bunu da unutmayın.

3. Sağlıklı Beslenin 

Sağlıklı beslenmek tüm yıl boyunca önemli elbette ama bahar aynı zamanda taze ve leziz ürünlerin tadını çıkarma mevsimi. Çıtır çıtır meyve ve sebzeler, yağsız proteinler ve tam tahıllardan oluşan dengeli bir diyetle enerji seviyenizi artırıp kendinizi şahane hissedebilirsiniz. Baharın getirdiği hafifliği iyice hissetmek için özellikle lezzetli vejetaryen ve vegan yemekler hazırlamanızı öneririz. Ayrıca yine şifalı meyve ve sebzelerden taze hazırlanmış meyve suları ve smoothie’ler de sizi bekler.

4. Sağlıklı Bir Uyku Döngüsü Oluşturun

Mevsim değiştikçe uyku düzenimiz de değişebilir. Hayatın günlük koşuşturmacası içinde bile, her gece en az 8 saat uyumayı hedefleyin ve her gün aynı saatte yatıp aynı saatte kalkmaya çalışın. Uyku yoksunluğu enerji kaybına, yorgunluğa, sinirliliğe ve sağlıklı karar verememeye neden olabilir. Daha iyi uyumanıza yardımcı olmak için tüm bilgimiz ve uzmanlığımızla yanınızdayız. İyi Uyku İyi Hayat hareketini takip eden, ihtiyaçlarınıza uygun Yatsan ürünlerini inceleyin.

5. Dijital Detoks Yapın

Kendinizi yenilenmiş ve şarj olmuş hissetmek için bu bahar tam bir dijital detoks yapmayı düşünün. En azından gerekli olmadığı zamanlarda elektronik cihazlarınızı fişten çekin ve bunun yerine yeni bir spor, zanaat ya da gönüllülük işleri gibi ilgilendiğiniz yeni etkinlik veya hobilere odaklanın. Artan ekran süreleri enerji, netlik ve odaklanma eksikliğinin birincil nedeni. Yani teknolojiden uzaklaşmak sizi daha üretken hale getirebilir ve ruh halinizi iyileştirebilir. Üstelik bunu yaparken vücudunuzda biriken tüm zararlı toksinlerden de arınırsınız.