Her yaz mevsiminin klasik kapışmasıdır; denizcilerle havuzcular karşılıklı argümanlarını sıralayıp birbirini bir güzel terletir. Ama artık deniz tutkunlarının işi eskisi kadar kolay değil. Sonsuzluk havuzu (infinity pool) denen muhteşem buluş bazen denizleri bile kıskandırabiliyor. İşte İstanbul, Bodrum, Fethiye, Kalkan ve İzmir’deki en iyilerinden bir seçki…

Yatsan

 

BİR TATLI HUZUR ALMAYA GELDİK

Wyndham Grand İstanbul Kalamış

Tatile çıkamayıp şehirde kalanlardansanız İstanbul’un en merkezi yerlerinden birinde bulunan bu otel ilacınız olabilir. Otelin terasındaki marina manzaralı sonsuzluk havuzunda denizi ve güzelim tekneleri izleyerek yüzebiliyorsunuz. Jigger Kitchen&Bar’ın özel mönüsünden bir şeyler söyleyerek keyfi katlamak da mümkün. @wyndhamgrandkalamis

Yatsan

 

EGE’NİN EN BÜYÜĞÜ

Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum

Bodrum giderek kalabalıklaşan bir tatil beldesi, biliyorsunuz. Buna paralel olarak tatil tarzı manasında da çok sayıda seçenek sunuyor. Eğer “Bütün sene çalıştım, paraya kıyıp tatilin tadını çıkaracağım” derseniz nispeten sakin bölgelerden Yalıçiftlik’teki bu lüks oteli düşünebilirsiniz. Buranın listemizde olmasının nedeni tabii ki müthiş sonsuzluk havuzu. Havuzun berrak suyu Ege’nin serin mavilikleriyle kusursuzca bütünleşiyor, insanı ufuk çizgisine doğru rüyalara davet ediyor. Otel yetkilileri buranın, Ege’nin en büyük sonsuzluk havuzu olduğunu söylüyor. Havuzun yanındaki Chill-out Lounge da dinlenmek ve gölgede keyifli saatler geçirmek için ideal.

Yatsan

ÖLÜDENİZ MANZARASINA KARŞI AŞK

Sertil Deluxe

Bu yaz evlenmeyi düşünenler burayı daha dikkatli okusun çünkü karşımızda ‘aşk oteli’ konseptiyle planlanmış bir yer var. Daha önce gittiyseniz Fethiye’nin meşhur Ölüdeniz’ine zaten âşık olmuşsunuzdur. Yok, hâlâ gitmediyseniz bundan iyi fırsat bulamazsınız. Sertil Deluxe’teki odadan direkt havuza girme imkânı çoğu çiftin balayı için burayı tercih etmesine neden oluyor. Ayrıca odalar her açıdan deniz görecek şekilde planlanmış durumda. Gece yarısına kadar girilebilen sonsuzluk havuzu ise bizim asıl ilgi alanımız. Kendinizi sulara bırakıp muhteşem Ölüdeniz manzarasını izleyerek bir anda yeniden doğmuş gibi olabilirsiniz.

Yatsan

YENİDEN DE SEVEBİLİRİZ, AKDENİZ!

Villa Mahal

Toros Dağları’nın denizle kucaklaştığı Kalkan koyunun yamacına kuş yuvası gibi konumlanmış bu otel, benzersiz manzarasıyla Akdeniz bölgesinin en sofistike ve en romantik yerlerinden biri. Zeytin ağaçlarının çevrelediği geniş arazide 13 odası ve 4 villası bulunuyor. 17 metrelik jakuzili sonsuzluk havuzu müthiş bir manzaraya sahip. Malum, bu havuzlar bir optik yanılsama yaratacak şekilde tasarlanıyor; Villa Mahal’deki de bu türün en iyi örneklerinden. Yani havuzda yüzerken size denizde yüzermiş hissi vereceği garanti. Şezlonglar ve oturma alanında dinlenirken de Honesty Havuz Bar’ın lezzetlerini tadabiliyorsunuz.

Yatsan

BİR TATİL ADRESİNDEN ÇOK FAZLASI

Club Marvy

İzmir Özdere’deki Kesre Koyu’nda bulunan Club Marvy, güzel bir tatilden çok bir yaşam tarzı sunuyor. Zaten kendilerini anlatırken de “Günlük hayattan kaçış değil, hakkıyla yaşanabilen bir hayata dönüş. Sakin bir lüksle duygusal özgürlüğün buluşma noktası” diyorlar. Burada eğlenceden sanata, yerel lezzetlerden mimari tasarıma, bizi biz yapan değerler çağdaş bir yaklaşımla birleştirilerek postmodern ve bohem bir tatil kültürü yaratılmış. Ayrıca beslenme, spor, sağlıklı yaşamla ilgili profesyonel eğitmenlerle yepyeni bir yaşama adım atmaya dair ipuçları da paylaşılıyor. Bu sükunetin hüküm sürdüğü, el değmemiş doğal ortamın en güzel parçalarından biri de gökyüzüyle denizin birleştiği ufuk çizgisinde, güneşi kendinize daha yakın hissedeceğiniz bir noktada konumlanan sonsuzluk havuzu. Her kulaçta sonsuz mutluluk yaşayacağınız kesin!

Bu da ilginizi çekebilir: Yazın Gidilecek En Serin Yerler