iyiuykuiyihayat.com Yatsan’ın yaşam tarzı sitesidir
Şimdi Abone Ol
Trend Haberleri

Öz Bakım

Yatsan
İyi Hayat, Ayın Teması, Her Şeyin İlacı Aşk, Öz Bakım, Popüler Kültür, Sevgi Bağları

Aşkı yok eden 7 davranış

Bazen ilişkilerde kendi kendimizi sabote ederiz. Bunu neden yaptığımızı bilmeden, bazı anlarda yaptığımızın hata olduğunu bilerek, üstelik tam da uzun sürsün isterken, aşkı elimizden kaçırırız. Ama kaçınmanız gereken 8 kusurlu hareketi bilirseniz ilişkinize yaklaşma şeklinizi düzenleyip gidişi tersine çevirebilirsiniz.

Yatsan
İyi Hayat, Ayın Teması, Öz Bakım, Popüler Kültür

Beyin hakkında beyin yakan 22 gerçek

Hayatımızın direksiyonunu elinde tutan beynimiz, en karmaşık ve gizemli organımız olabilir. 86 milyardan fazla nöron, 2.5 milyon gigabayt depolama alanı ve günde 50 binden fazla düşünceyle kafamızın içinde gerçekten şaşırtıcı bir makine var. Aşağıda anlatacaklarımız ise beyniniz hakkında bir kez daha aklınızı başınızdan alacak!

Yatsan
İyi Hayat, Ayın Teması, Öz Bakım, Popüler Kültür, Uyku Arkadaşlarım, Yeni Yıl Yeni Kararlar

7 adımda derin yatak temizliği

Hayatınızın yaklaşık üçte birini yatağınızda geçirdiğinizi biliyor musunuz? Peki en son ne zaman yatağınızda derinlemesine bir temizlik yaptınız? Cevabınızı gizlemeye kalkmayın çünkü çoğu insanın yanıtı sizinkiyle aynı. Oysa temiz bir yatak sadece akarları, mikropları uzak tutmakla kalmaz; hem daha iyi ve verimli bir uykuyu teşvik eder hem de yatağınızın ömrünü uzatır. Öyleyse size bir yatağı 7 basit adımda nasıl temizleyeceğinizi anlatalım.

Yatsan
Ayın Teması, İyi Hayat, Öz Bakım, Popüler Kültür

Özsevgiye ulaşmanın 12 adımı

Yakın çevremizdeki insanları seviyor, önemsiyor, söylediklerini dikkatle dinliyor, acılarına şefkatle yaklaşıyor, onlara nazik davranıyoruz. Ama bize ‘en yakın’ olana yani kendimize tavrımız hiç de böyle değil! Oysa özsevgi sağlıklı yaşamın temel bileşenlerinden biri. Kendinizi yoklamak, eksikleri tamamlamak için ipuçlarıyla geldik.