Sadece biz demiyoruz; sayısız kitap, film, şarkı da bizden yana: Yaz, kesinlikle aşk mevsimi! Daha uzun günler, daha sıcak hava ve tatil imânları bu mevsimi ister istemez yılın en romantik zamanına dönüştürüyor. Yaz randevuları için fikirleriniz tükendiyse son ayda ilham dolu bir listeyle imdadınıza yetişiyoruz.

 1. Bir terasta yiyip için: Teraslar akşamüstünden itibaren tatlı esintileri ve iç ferahlatan gökyüzü manzarasıyla yazın en güzel yerleri. Güneş batarken oturun, şehir ışığını yavaş yavaş değiştirirken romantizme doyun.

 

 1. Parkta müzik dinleyin: Artık büyük parkların çoğunda eğlenceli yaz etkinlikleri düzenleniyor. Size en yakın parkta bir konser yakalayın. Bu mümkün değilse birlikte sevdiğiniz şarkılardan bir liste yapıp sakin bir köşede açabilirsiniz. Yiyecek ve içeceklerinizi yanınıza alıp küçük bir piknik yapmalı da unutmayın.

 

 1. Sinemaya gidin: İkinizin de görmek için can attığı bir filmi seçip sanki ilk kez buluşuyormuşsunuz gibi klasik bir matine randevusu ayarlayın. Gün içinde bir film izlemek yeniden çocuk gibi hissettirecek. Üstelik sinemalar hep serin…

 

 1. Birlikte yemek pişirin: Zor bir tarif seçin ve birlikte mutfağa girin. Hem çok eğlenecek hem de -umarız- güzel bir yemek yiyeceksiniz.

 1. Plaja gidin: Tatilde veya şehirde, içinize mayonuzu giyip bir tam günü sahilde geçirin. Birlikte yüzün, uzanın, yiyip için ve bol bol sohbet edin.

 

 1. Film maratonu yapın: Jurassic Park, Geleceğe Dönüş, Star Wars, Harry Potter… Sevdiğiniz veya daha önce hiç görmediğiniz bir film serisi seçip birlikte film maratonuna katılın.

 

 1. Bilmedik yerde yürüyüşe çıkın: Öncesinde biraz yol yapmayı göze alın; daha önce gitmediğiniz bir köy, mahalle veya kasabada yürüyüşe çıkın. Neler keşfedeceğinizi bilemezsiniz.

 

 1. Şarap tadımına gidin: Emin olun, bundan daha romantik az şey vardır. Bağlarıyla ünlü bir bölgeye küçük bir gezi ayarlayıp tadım yapın.

 1. Güneşin batışını izleyin: Sahile, evinizin balkonuna veya bu şöleni görebileceğiniz herhangi bir yere gidin. Birbirinize sarılıp güneşi beraber batırın.

 

 1. Seramik dersi alın: Patrick Swayze ve Demi Moore’lu meşhur film Hayalet’i (Ghost) ve o ikonik sahneyi hatırlarsınız. Siz de birlikte bir seramik dersi alın. Üstelik sonunda evinizde yer verebileceğiniz bir hatıranız da olacak.

 

 1. Havalı bir akşam yemeğine gidin: Her akşam birlikte yiyor olsanız da fark etmez. Bu sefer en az bir hafta önceden rezervasyon yaptırmanız gereken türden havalı bir restoranda yer ayırtın, önemli bir davete gider gibi özenle giyinin, hatta mümkünse ayrı ayrı gidip orada buluşun. İnanın, aşk ateşi başka türlü harlayacak.

 

 1. Birlikte hareket edin: Güzel havanın tadını çıkarıp spor salonundan vazgeçin. Dışarı çıkın ve sporunuzu ormanda veya dağlarda yapın.

 

 1. Bir gece planlayın: Unutulmaz bir gece için mutlaka dışarı çıkmak zorunda değilsiniz. Evde kalın, en sevdiğiniz müziği açın, yemek yiyin, bir şeyler için ve sadece birlikte olmanın tadına varın.

 

 1. Bir çift masajı alın: Çiftlere özel spa uygulamalarıyla kendinize özel bir zaman ayırın. Yan yana masajın keyfini çıkarın ve tüm günü bornozunuza sarınıp sağlıklı vitamin kokteylleri yudumlayarak geçirin.

 

 1. Bir konsere gidin: Yaz, müzik performanslarını doya doya hissetmek için en iyi zamanlardan biridir. Açık hava konserleri takvimini iyi inceleyip gidebildiğiniz kadar gidin.