Aşk güzel şey; hele de başlardaki tarifi imkansız heyecan düşünülünce… Peki o duyguların çabucak rutine dönüşmesini engellemek, hiç değilse geciktirmek mümkün mü? Birlikte biraz eğlenmek ve yeni şeyler denemek için zaman ayırırsanız neden olmasın? İlişkinize macera veya romantizm taşıyarak bağlarınızı güçlendirmenize, birlikte yeni anılar oluşturmanıza yardımcı olacak aktivite önerileriyle karşınızdayız.

Yatsan

Bir randevu planlayın

Tıpkı başlardaki ürkek zamanlarınız gibi… Yeni açılmış, şık bir restoranda bir akşam yemeği ve güzel bir salonda film gecesi her zaman güzeldir. Ama bazen ilk anda akla gelmeyen aktiviteler sayesinde kendiliğinden sürprizli gelişen bir molaya da ihtiyacınız olur. Telaşsız bir brunch, karaoke gecesi, parkta ya da doğada tembel bir gün de iyi bir randevudur. Öncelikle onu etkilemek ya da birlikte unutulmaz anlar geçirmek için ille çok paraya ihtiyaç olduğu fikrinden kurtulun. Cüzdanı delmeden 1-2 saat yol yaparak gidebileceğiniz yerleri düşünün. Gideceğiniz destinasyon doğa yürüyüşü yapmaya uygun olsun. Birlikte bir müzeyi ziyaret edin. Bir kaçış odası oyununda yer ayırtın ya da bir eğlence parkına gidin. Evde bir spa gecesi geçirin. Dans dersi alın. Birlikte bir zanaate ya da spora başlayın. Bir stand-up gösterisine gidip kahkahalarınızı çoğaltın. Birlikte bir partiye ev sahipliği yapın. Aklınızda hep yakın yerlere küçük kaçamaklar olsun. Minik seyahatler ikinizi de şarj eder ve rutinin dışında şahane zaman geçirmenizi sağlar.

Keşfetmenin büyüsünden yararlanın

Hep gittiğiniz restoranlardan sıkıldınız mı? Daha önce hiç denemediğiniz ünlü bir mekanı keşfetmek için bir gezi planlayın. Evden ya da bütçenizden çok uzak olmayan bir şehir seçin ve yakındaki bir otelde bir gece kalın. Adınız gibi bildiğiniz bir yer dışında yemek yemek romantik bir deneyimin en kestirme yollarından biridir.

Yatsan

En yakın doğa cennetlerini listeleyin

Bazen küçük ve adrenalin garantili aktiviteler ömürlük anılar biriktirmenin en kestirme yoludur. Sırt çantanızı toplayın ve en yakın tabiat parkına gidin. Birlikte uzun bir yürüyüşe çıkıp bol bol endorfin salgılayın. Biraz daha uzaklaşabiliyorsanız kamp alanlarına bakın, çadırınızı kurup yıldızlara bakarak uzanın. Birlikte bir yolculuğa çıkmak için büyük bir bütçe veya egzotik yerlere uzun seyahatler planlamak zorunda değilsiniz. Şehrinize yakın destinasyonları yok saymayın.

Birlikte hareket edin

Çift olarak egzersiz yapmanın faydaları çok: Sadece birlikte daha fazla zaman geçirmekle kalmayacak, aynı zamanda genel sağlığınızı iyileştirecek, forma girecek ve hatta cinsel yaşamınızı geliştireceksiniz. Birlikte yürüyebilir, yoga dersine gidebilir, evde bir egzersiz uygulaması kullanabilir veya bir video oyun konsolunda fitness oyunu oynayabilirsiniz.

Yatsan

Bir hobiye başlayın

İkinizin de yapmaktan hoşlandığı bir şey de olabilir, birbirinizin bireysel ilgi alanlarını keşfetmeyi sağlayacak bir alan da. İkinizin de zevk aldığı bir etkinlik üzerinde anlaşamıyorsanız, aynı odada veya aynı kanepede ayrı hobiler yapmayı tercih edin. Böylece hem birlikteliği paylaşacak hem de özel zamanlar yaratabileceksiniz.

Mutfağın tozunu attırın

Ayda en az bir gece, yemeğinizi birlikte pişirin ve sadece ikiniz için güzel ve sessiz bir akşam yemeğinin tadını çıkarın. Vakit ayırabiliyorsanız birlikte bir yemek dersi almak, bazı yeni tarifler ve pişirme tekniklerini öğrenmek de aşkı körüklemenin eğlenceli ve ‘besleyici’ bir yoludur.

Yatsan

Dekorasyona el atın

Birlikte yenilenmeye ihtiyaç duyan bir oda seçin. Zevkinize göre mükemmel bir oda dekore etmek için usta bir iç mimar olmak zorunda değilsiniz. İhtiyaçlarınızı konuşarak yeniden belirleyin, cesur bir duvar rengi seçin ve beraber boyayın, perdelere karar verin, koltuk döşemelerini ya da duvardaki çerçeveleri yenileyin. Birlikte geçirdiğiniz zamanı daha verimli kullanamazsınız.

El ele rahatlayın

Aktif olmak ve hobileri keşfetmek eğlenceli elbette ama bazen birlikte daha rahatlatıcı veya düşük tempolu bir şeyler de yapmak isteyebilirsiniz. Kanepeye ya da yatağa kıvrılıp yüksek sesle veya sessizce ama birlikte bir kitap okuyun. Sadece ikinizin üye olduğu, özel kitap kulübünüzü kurun. Okuduğunuz kitapları güzel bir şeyler yiyip içerken tartışın. Ya da birlikte bir podcast veya sesli kitap dinleyin. Alışana kadar, hayatınıza biraz kahkaha ekleyecek kanallar veya kitaplardan yararlanın.

Yatsan

TV ve film izleyin

Evet, çok beklendik ama her zaman mümkün ve garantili. TV ve filmleri birlikte izlemek, uzun bir iş gününden sonra yapabileceğiniz en basit aktivitelerden biri. Ama bunu yaparken yan yana oturun, el ele tutuşun, dip dibe kıvrılın, hatta size özel bir izleme pozisyonunuz olsun. Ve öncesinde mutlaka telefonlar uzağa taşınıp bildirimler kapalı hale getirilsin.

Anılarda yolculuğa çıkın

Birlikte bir zaman geçirdiniz ve sırada daha çok şey var. Bu vakte kadarki anıları gözden geçirmeye zaman ayırın. Facebook veya Instagram paylaşımlarınız arasında gezinin ve ilk fotoğraflarınıza birlikte göz atın. Yaptığınız her şeyi ve birlikte olduğunuz yerleri hatırlayın, son karelerinize ulaşana kadar devam edin. Daha önce gitmediyseniz onun memleketini, çocukluğunun geçtiği yerleri bir de birlikte ziyaret edin. Onun hakkında her şeyi zaten bildiğinizi hissetseniz bile daha derin bağlantı kurduğunuzu göreceksiniz. Anıları birlikte keşfetmek, ilişkinizi güçlendirmenin en güzel yollarından biridir.